►İçinde Kalmasın Sen De İtiraf Et!◄

Beyaz zambaklar ülkesinde


Nick: | Tarih: 16 Mart 2019 | 7 Yorum

Merak ediyorum, Grigory S. Petrov’un Finlandiya’nın kuruluşunu ve bataklıklar ülkesinden nasıl beyaz zambaklar ülkesine dönüştüğünü anlattığı beyaz zambaklar ülkesindeyi, mükemmel bir kitap düzgün bir şekilde okuyanlar! Okulumuzdaki millet bahçesidir ve daha nice sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz ?


İtirafları yeni Twitter hesabımız üzerinden okuyun! Twitter'da @ytuitirafsosyal hesabımızı takip edin.


112-3 İtirafı Beğen:

İtirafı Paylaş:

7 Yorum

 1. Su Şişeleri diyor ki:

  Finlandiya’daki medeniyet seviyesine bu ülke hiçbir şekilde ulaşamaz diye düşünüyorum.
  16  5
 2. BataklıklarÜlkesinde diyor ki:

  Kitabı yaklaşık 4 yıl önce okudum. Muhteşem bir kitaptı. Tek seçeneği herkesten çok çalışmak olan bir milletin varoluş mücadelesini anlatıyor. Finlandiya halkı bu mücadeleyi kazanmakla kalmadı, o ruhu yıllar boyu yaşattı ve yaşatmaya da devam ediyor. Geçmişte yekvücut olup mücadele eden atalarından ibret alarak yeniden o günlere dönmek istemiyorlar. Her şeyden öte bu varoluş mücadelesi o ülkede bir milli ruh oluşturdu. Beraber olurlarsa her türlü güçlüğü devirebileceklerini gösterdiler. Bizim ülkede ise o kitabı okuyup etkilenenler darbe yaptı. Atatürk o kitabı müfredata örnek alsınlım diye koydurdu bizimkiler neler yaptı, yapıyor. Okuyanların hali ortadayken okumayanlara, o kitaptaki ruha dğşman olanlara fazla yüklenmemek gerek.
  4  0
 3. divane diyor ki:

  Medeniyetin tanrıtanımazlık, gece hayatı, açık saçık giyinme, içki içme vs. değil; bilgi, kültür, ahlak gibi kavramlar olduğunu bilmezsek ve sürekli kendimizi yerip başkalarına dalkavukluk edersek tabii ulaşamayız hiçbiryere. Avrupa da tam medeni olamadı zira ahlak ve kültürden yoksun. Eğer gençlerimiz medeniyetin ne olduğunu kavrayabilirse hepsinden daha medeni bi toplum olabiliriz
  3  2
 4. George orwell diyor ki:

  Hayvan çiftliğine dönüştüğümüzü düşünüyorum :/
  4  0
 5. Aynenaynen diyor ki:

  Silivri’nin soğuk olduğunu düşünüyorum kardeşim.
  5  1
 6. Asdssd diyor ki:

  Ahahhahahahahahaah
  0  0
 7. E-krem diyor ki:

  Beyaz zambaklar ülkesinde Atatürk ün okullarda ders kitabı olarak okutulsun dediği harika bir kitapdır. Okumayanlar mutlaka okusun ayrıca bizim okulu hakkını aramakta son derece pasif buluyorum beşiktaşı elimizden aldılar adam akıllı bir tepki gösteremedik şimdi davutpaşaya millet bahçesi diyorlar yine ortada birşey yok bilmiyorum sonumuz ne olur yıldızdılar olarak..
  1  0

Buna Yorum Yap

Nick:
Uyarı: Her kullanıcı bir adet nick kullanma hakkına sahiptir. Sürekli farklı nickler kullanan ziyaretçilerin siteye erişimi engellenecektir.

Yorum:


Not: Yorumlar moderatör onaylı olduğu için geç yayınlanabilir.


Facebook'tan Takip Edin!Twitter'dan Takip Edin!