Bakın arkadaşlar, hayat gerçekten kısa. Bunu çeşitli örneklerle doğrulayabiliriz ama en birincil örnek haftalarla kıyas olacaktır.

Ortalama insan ömrü 4 bin haftadan biraz daha kısadır. Düşünsenize arkadaşlar, bir hafta ne kadar çabuk geçiyor! Bir kaç bin hafta mı geçmeyecek? Ayrıca, burayı takip eden çoğumuzun ortalamada 3 bin haftası kaldı denebilir. Şahsen eğer yaşarsam 2604 hafta sonra 75 yaşımı dolduracağım. 2-3 bin hafta da ne yahu? Yaşlandığımızda diyeceğiz ki; “Nasıl geçtiğini anlamadım bile” Aynen bu. Bunu etrafımızdaki çoğu yaşlı insandan duyarız. Toplamda yine bir kaç yüz bin saat ediyor. Saat dediğin göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.

Bilim ilerleyecek de, 1000 yıl yaşayacağız falan diye de hiç ümitlenmeyin. İnsanların kaos gibi çoğaldığı bu dünyada bilim bu seviyeye gelse bile kaçınızı o kadar yaşatırlar sizce? Ancak gerçekten çok büyük beyinleri veya ciddi anlamda parası olanları yaşatırlar.

Sözün özü, hayat gerçekten kısa. Gidin ve en azından o kızla/çocukla bir konuşmayı deneyin. Daha da önemlisi düzgünce konuşun. Yoksa benim yaptığım gibi arkalarından baktığınızla kalırsınız, 2’sinin evlenmesine şahit oldum. 3’ü de sevgili buldu. Bugüne kadar zaten 5 kişiden hoşlandım en fazla. Şu anda hoşlandığım bir kız daha var gerçi ve dilerim onunla konuşmayı başaracağım. Kendimi bir pislik olarak görmesem zaten çoktan konuşmuştum. Sizin böyle bir derdiniz yoksa gidin ve konuşun. Ne kaybedeceksiniz sanki?

İtiraf yazmayacağım demiştim ama bunu yazmayı gerekli gördüm.